Rezonans magnetyczny, w skrócie MRI, to bardzo popularne badanie obrazowe, które znajduje zastosowanie w diagnostyce, planowaniu leczenia oraz kontrolowaniu jego efektów. Osoby poszukujące rezonansu Zielonej Górze zapraszamy do Rakoniewic, gdzie można wykonać to badanie prywatnie bez długotrwałego oczekiwania na wizytę. W naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach można wykonać w bardzo komfortowych warunkach rezonans magnetycznyZielona Góra i okolice chętnie decydują się na rezerwację terminu w naszej placówce, gdyż dojazd z centrum zajmuje zaledwie ok. 1 godzinę, a profesjonalny opis wyników jest gotowy maksymalnie w dwie doby.

Co to jest rezonans magnetyczny i na czym polega?

Nazwą rezonans magnetyczny (MRI) określane jest badanie obrazowe, które pozwala dokładnie obejrzeć wewnętrzne struktury ciała człowieka, bez potrzeby ingerencji chirurgicznej czy innej interwencji inwazyjnej. Badanie wykorzystuje pole magnetyczne do wzbudzenia protonów, które to w odpowiedzi wysyłają fale przetwarzane przez komputer na obraz. Badanie rezonansem jest bezpieczne dla pacjentów i w razie potrzeby można je ponawiać bez okresu karencji. Można wymienić dwa typy badania rezonansem, czyli rezonans magnetyczny z kontrastem i rezonans magnetyczny bez środka kontrastowego.

Gdzie wykonać prywatnie rezonans magnetyczny? Zielona Góra 

Badanie rezonansem jest przydatne w wielu przypadkach, dlatego nie powinno się długo na nie czekać. Gdy trzeba wykonać rezonans szybko, warto rozważyć badanie prywatne, a takie oferujemy w naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach. Tu rezonans magnetyczny pacjenci z Zielonej Góry wykonają szybko i w komfortowych warunkach, dzięki czemu diagnostyka ich dolegliwości nie będzie opóźniona i szybko będą mogli wdrożyć potrzebne leczenie. Decydując się u nas na rezonansZielona Góra może liczyć jednak nie tylko na szybkie dostępne terminy, ale też na atrakcyjny cennik badań oraz przeprowadzenie ich w komfortowych warunkach. Aby jak najbardziej usprawnić procedurę badania, prosimy pacjentów o odpowiednie przygotowanie się – szczegółowe wskazówki dotyczące przygotowania do MRI można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Rezonans magnetyczny – wskazania i przeciwwskazania

Można wymienić wiele różnorodnych wskazań, by wykonać rezonans magnetyczny. Zielona Góra i okolice często wykonują badanie w celu zobrazowania struktur kości, naczyń krwionośnych, serca czy układu nerwowego. Pacjenci z Zielonej Góry rezonans wykonują zarówno w celach diagnostycznych, jak i w celu ustalenia bądź kontroli leczenia.

W Centrum Medycznym w Rakoniewicach wykonujemy dla pacjentów z Zielonej Góry rezonans magnetyczny z kontrastem i bez kontrastu, zależnie od wskazań lekarza. Możemy wykonać MRI wielu obszarów ciała, w tym przykładowo twarzoczaszki, stawu skokowego czy macicy. Wykonujemy też rezonans magnetyczny zatok, prostaty i stóp, a nawet rezonans magnetyczny stawu kolanowego. Pacjenci z Zielonej Góry rezonans w naszej placówce wykonują również przy innych wskazaniach – oczekiwanie na rezonans magnetyczny piersi i rezonans magnetyczny klatki piersiowej w Rakoniewicach nie jest długotrwałe, podobnie jak oczekiwanie na MRI innych odcinków ciała.

Jednocześnie należy podkreślić, że nie każdy pacjent może się do nas zgłosić na rezonans. Zielona Góra i okolice muszą się liczyć z tym, że badanie posiada przeciwwskazania. Bezwzględnie rezonansu nie mogą wykonywać pacjenci mający elementy metaliczne w ciele. Można też wymienić wiele przeciwwskazań względnych, w przypadku których to lekarz podejmuje ostateczną decyzję, czy pacjent może badanie wykonać pod szczególnymi warunkami.