Rezonans magnetyczny jest badaniem obrazowym często wykorzystywanym w diagnostyce. Pacjentów chcących wykonać rezonans magnetyczny Nowym Tomyślu zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Medycznego w Rakoniewicach. Zapewniamy komfortowe warunki badania i krótkie terminy oczekiwania na rezonans. Nowy Tomyśl jest oddalony od Rakoniewic zaledwie o 30 minut jazdy, zatem dotarcie do naszej placówki jest szybkie i wygodne.

Czym jest rezonans magnetyczny i na czym polega?

Mianem rezonansu magnetycznego (MRI) jest określane badanie wykorzystujące bezpieczne dla ciała pole magnetyczne oraz fale radiowe – do wzbudzenia protonów wodoru zlokalizowanych w badanym odcinku ciała oraz w konsekwencji do uwidocznienia jego wewnętrznych struktur. Jest to badanie w pełni bezpieczne i bezbolesne, które można przeprowadzać u osób w różnym wieku.

Gdzie wykonać prywatnie rezonans magnetyczny? Nowy Tomyśl 

Rezonans magnetyczny jest nieinwazyjnym badaniem, które można wykonać prywatnie, nie martwiąc się długimi kolejkami i czasem oczekiwania. Pacjentów, których interesuje prywatne wykonanie badania, zapraszamy do naszego Centrum Medycznego w Rakoniewicach na rezonans magnetyczny. Nowy Tomyśl jest miastem zlokalizowanym zaledwie ok. 30 minut jazdy od Rakoniewic, zatem dotarcie do naszej placówki nie jest problematyczne. Pacjenci mają między innymi możliwość łatwej rejestracji telefonicznej na rezonans. Nowy Tomyśl to miasto, w którym osoby mają również możliwość wygodnej rejestracji online na badania wykonywane w naszym Centrum Medycznym.

Rezonans magnetyczny – wskazania. Jak się przygotować do badania?

Pacjenci z Nowego Tomyśla mogą zostać skierowani na rezonans magnetyczny przez lekarza z wielu powodów. Jest to bowiem jeden z najlepszych sposobów diagnostyki wielu schorzeń, w tym przede wszystkim tych dotyczących układu nerwowego i kostno-stawowego. W naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach można wykonać bardzo szybko i komfortowo rezonans magnetyczny. Nowy Tomyśl i okoliczne miejscowości to miejsca, z których pacjenci mogą wykonać badanie z kontrastem i bez zastosowania środka kontrastowego, zależnie od wskazań lekarza prowadzącego. Rezonans magnetyczny można wykonać w celu zbadania struktur różnych odcinków ciała. Wykonujemy między innymi rezonans magnetyczny piersi i rezonans magnetyczny klatki piersiowej, a oprócz tego rezonans magnetyczny stawu kolanowego, stóp, macicy, prostaty, głowy czy rezonans magnetyczny zatok, a także wielu innych odcinków, zależnie od wskazań.

Badanie w naszej placówce jest przeprowadzane w warunkach komfortowych dla pacjenta, a jego opis jest dostępny już w 48 godzin od wizyty. Wszelkie informacje dotyczące przygotowania do MRI można znaleźć na naszej stronie internetowej, podobnie jak aktualny cennik wykonywanych badań.

Przeciwwskazania do rezonansu magnetycznego

Niewątpliwie wykonanie rezonansu magnetycznego może mieć wiele zalet. Nie wszyscy pacjenci mogą jednak skorzystać z tego badania, ponieważ ma ono również przeciwwskazania do wykonania. Na rezonans magnetyczny pacjenci z Nowego Tomyśla i okolic nie będą mogli się umówić, jeśli mają implanty ślimakowe bądź elementy metaliczne w ciele. Badanie ma również przeciwwskazania względne, co oznacza, że w niektórych przypadkach może być wykonane jedynie pod szczególnymi warunkami.