Rezonans magnetyczny (MRI) to badanie obrazowe wykorzystujące pole magnetyczne do zobrazowania wewnętrznych struktur badanego odcinka ciała. Jest bezinwazyjne i bardzo dokładne, zatem chętnie wykorzystuje się je w diagnostyce. Chcąc zarezerwować badanie bez martwienia się o długi okres oczekiwania, warto wybrać prywatny rezonans. Międzyrzecz jest miastem oddalonym zaledwie o ok. 1 godzinę drogi od naszego Centrum Medycznego w Rakoniewicach, dlatego mieszkańcy tego miasta i okolic chętnie korzystają z naszych usług. Mieszkańcy Międzyrzecza rezonans magnetyczny w naszej placówce mogą wykonać zarówno z kontrastem, jak i bez środka kontrastowego.

Rezonans magnetyczny – co to za badanie i na czym polega?

Rezonans magnetyczny (MRI), jak sama nazwa wskazuje, jest badaniem wykorzystującym pole magnetyczne. W efekcie jego działania na badany obszar ciała wzbudzeniu ulegają protony, a wysyłane przez nie fale są następnie przetwarzane przez komputer na obraz. Jest to badanie obrazowe bardzo dokładne i pozwalające szczegółowo obejrzeć struktury wewnętrzne organizmu bez konieczności ingerencji w ich integralność. Badanie rezonansem magnetycznym dla pacjenta jest bezbolesne i bezpieczne, przez co powszechnie wykorzystuje się je w procedurach diagnostycznych oraz na dalszych etapach leczenia i kontrolowania jego efektów.

Gdzie wykonać prywatnie rezonans? Międzyrzecz 

W wielu przypadkach pacjenci nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na oczekiwanie na wolny termin na MRI wykonywane w ramach funduszu. Wówczas chętnie wybieraną opcją jest prywatny rezonans magnetycznyMiędzyrzecz przykładowo należy do miast, których mieszkańcy bardzo chętnie decydują się na takie rozwiązanie, a placówką, do której często się zgłaszają w poszukiwaniu nieodległych terminów, jest nasze Centrum Medyczne w Rakoniewicach. Ze względu na to, że Rakoniewice i Międzyrzecz dzieli zaledwie godzina jazdy, nasza placówka niejednokrotnie gości mieszkańców tego miasta i okolic. Oferujemy pacjentom z Międzyrzecz a rezonans z kontrastem i bez środka kontrastowego. Zapewniamy też komfortowe warunki badania i profesjonalne opisy ich wyników dostępne w zaledwie 48 godzin. Przed wizytą na rezonans magnetyczny pacjentów z Międzyrzecza prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi przygotowania do MRI w naszej placówce, co usprawni procedurę badania.

Rezonans magnetyczny w Międzyrzeczu – wskazania i przeciwwskazania 

Wskazaniem do rezonansu magnetycznego mogą być różnorodne dolegliwości o niejasnej przyczynie, w tym dolegliwości bólowe, obfite krwawienia, zawroty głowy, ograniczenie ruchomości wybranej partii ciała itd. Rezonans umożliwia precyzyjne zobrazowanie wewnętrznych struktur, co jest ogromnym wsparciem w diagnostyce. Pacjenci z Międzyrzecza rezonans wykonają u nas szybko i komfortowo. Oferujemy zarówno rezonans z kontrastem, jak i bez kontrastu, w tym np. rezonans magnetyczny klatki piersiowej oraz rezonans magnetyczny piersi, poza tym można u nas wykonać rezonans prostaty i macicy, a nawet rezonans magnetyczny stawu kolanowego lub stawu skokowego. Jeszcze inną opcją jest rezonans twarzoczaszki, a także rezonans magnetyczny zatok lub głowy. Pacjenci z Międzyrzecza rezonans magnetyczny innych odcinków ciała również u nas wykonają w razie potrzeby, zatem warto skontaktować się z nami telefonicznie.

Badanie rezonansem jest bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne, jednak nie każdy pacjent może z niego skorzystać, gdyż posiada też przeciwwskazania. Te można podzielić na bezwzględne (np. elementy metaliczne w ciele pacjenta) oraz względne, w przypadku których to lekarz prowadzący podejmuje decyzję, czy badanie można wykonać pod szczególnymi warunkami.