Rezonans magnetyczny to jedna z metod diagnostyki obrazowej, w skrócie nazywana RI albo MRI (od angielskiej nazwy magnetic resonance imaging). To nieinwazyjna technika obrazowania pozwalająca zobaczyć od wewnątrz (bardzo szczegółowo) ludzkie narządy. Dzięki temu, że podczas badania nie używa się promieniowania jonizującego, jest bezpieczna dla wszystkich pacjentów, a do jej zastosowania nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań.

Szukasz gabinetu, w którym możesz wykonać rezonans magnetyczny? Jarocin to miasto, w którym zapiszesz się na to badanie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego albo przez formularz kontaktowy na stronie.

Rezonans Jarocin – przebieg badania

Badanie rezonansem jest bezbolesne i u większości pacjentów nie powoduje dyskomfortu. Należy położyć się na specjalnym stole, który następnie jest wsuwany do maszyny wyglądającej jak tuba. W miejscach poddawanych badaniu można odczuwać lekkie nagrzewanie. Nieprzyjemny może być również dosyć głośny dźwięk wydobywający się z maszyny, który można wyciszyć słuchawkami.

W czasie badania nie ma obok Ciebie technika – jest w drugim pomieszczeniu, jednak ma z Tobą stały kontakt przez interkom. Może wydać Ci polecenie, np. poprosić o chwilowe wstrzymanie oddechu. Ty również możesz poinformować np. o tym, że gorzej się poczułeś. Badanie można przerwać w każdej chwili.

Rezonans magnetyczny jest bezbolesny, a fale radiowe nie uszkadzają tkanek. Zależnie od badanego odcinka rezonans w Jarocinie trwa od 15 do 60 minut.

Rezonans magnetyczny Jarocin – wskazania do badania

Rezonans magnetyczny to badanie, na które lekarz kieruje zwykle wtedy, gdy USG i RTG są niewystarczające w postawieniu diagnozy. Dokładny i szczegółowy obraz, który można zobaczyć w czasie MRI, jest potrzebny m.in. w diagnostyce chorób układu nerwowego oraz chorób naczyniowych, guzów nowotworowych i urazów tkanek miękkich.

W Jarocinie możesz wykonać:

rezonans magnetyczny kolana,

Jak przygotować się na badanie rezonansem w Jarocinie?

Rezonans magnetyczny w Jarocinie nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań przed badaniem. Warto pamiętać o tym, żeby:

  • przyjść na badanie w luźnych wygodnych ubraniach,
  • przed wejściem do sali, w której będzie wykonywane badanie, zdjąć metalowe elementy: biżuterię, pasek, spinki, zegarek itd.,
  • w przypadku rezonansu głowy przed wejściem do sali zmyć makijaż,
  • w przypadku rezonansu z kontrastem nie jeść przez minimum 2 godziny przed badaniem.

Na rezonans magnetyczny w Jarocinie warto przynieść poprzednie wyniki badań wraz z opisem. Jeśli masz klaustrofobię, koniecznie poinformuj o tym technika, który będzie wykonywać badanie.

Badanie rezonansem w Jarocinie – dlaczego nasz gabinet?

W naszym gabinecie wykonasz badanie rezonansem magnetycznym prywatnie – bez kolejek, długiego czasu oczekiwania i w dogodnym dla siebie terminie. Profesjonalny opis badania dostarczamy w ciągu 48 godzin od wykonania rezonansu.

Choć badanie jest bezbolesne, dosyć długo trwa i może być nużące, a sama wizyta w gabinecie stresująca. Aby uprzyjemnić ten czas, przygotowaliśmy dla najmłodszych pacjentów bajki, a dla starszych filmy, które emitujemy w czasie rezonansu.

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej albo masz pytania dotyczące badania? Czekamy na kontakt – nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.