Badanie rezonansem magnetycznym należy do badań obrazowych, które pozwalają bezinwazyjnie zajrzeć do głębokich struktur wewnętrznych, co bywa pomocne w diagnostyce, ustalaniu leczenia oraz kontrolowania jego efektów. Mieszkańcy miasta Luboń na rezonans magnetyczny mogą się umówić prywatnie w naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach, gdzie terminy oczekiwania na badanie nie są długie, a warunki badania bardzo komfortowe. Mieszkańcy miasta Luboń na rezonans mogą dojechać do nas w niespełna w godzinę, a profesjonalny opis wykonanego badania otrzymają zaledwie w 48 godzin.

Czym jest rezonans magnetyczny? Przygotowanie do badania

Rezonans magnetyczny to badanie bezpieczne dla pacjenta, które jest bezinwazyjne i bezbolesne. Wykorzystuje pole magnetyczne, które odpowiada za wzbudzenie protonów badanego obszaru ciała – wysyłane przez nie fale są odbierane przez urządzenie i przetwarzane na obraz, dzięki czemu lekarz może obejrzeć głęboko położone struktury ciała bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Badanie można wykonać z kontrastem i bez kontrastu, zależnie od aktualnych potrzeb i wskazań lekarza. Chętnie wykorzystuje się je w diagnostyce wielu schorzeń, poza tym bywa przydatne w planowaniu procedury leczenia i niekiedy przydaje się do oceny efektów wdrożonej terapii.

Gdzie prywatnie na rezonans magnetyczny? Luboń 

Jest wiele wskazań do rezonansu magnetycznego, zatem lekarze często zlecają pacjentom jego wykonanie. Oczekiwanie na rezonans na NFZ może być długotrwałe, ale alternatywą dla osób, które potrzebują przyspieszyć procedurę diagnostyczną, jest prywatny rezonans magnetycznyLuboń jest miastem, którego mieszkańcy chętnie decydują się na wykonanie prywatnego rezonansu w naszym Centrum Medycznym w RakoniewicachZapewniamy krótki okres oczekiwania na badanie oraz dbamy o komfortowe warunki jego przeprowadzenia. Pacjenci z Lubonia rezonans mogą wykonać u nas z kontrastem i bez środka kontrastowego w atrakcyjnych cenach. Umożliwiamy wykonanie rezonansu różnych odcinków ciała, zależnie od zaleceń lekarza, a profesjonalne opisy wyników badania udostępniamy zaledwie w 2 doby. Jak się przygotować na rezonans magnetyczny? Luboń i okolice zachęcamy do zapoznania się z zakładką zawierającą zbiór zaleceń związanych z przygotowaniem do MRI w naszej placówce.

Kiedy wykonać rezonans? Luboń i okolice

Wskazań do wykonania badania obrazowego, jakim jest rezonans magnetyczny, jest wiele. Badanie to znajduje zastosowanie między innymi w przypadku podejrzenia malformacji naczyniowych, tętniaków, zmian nowotworowych, torbieli, ropni i różnego pochodzenia zmian zapalnych. Jest również przydatne przy ustalaniu terapii zdiagnozowanego już schorzenia, poza tym powszechnie wykorzystuje się rezonans w celu oceny efektów wdrożonych terapii.

W naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach można wykonać rezonans magnetyczny z kontrastem i bez kontrastu różnych odcinków ciała. Oferujemy pacjentom z miasta Luboń rezonans magnetyczny twarzoczaszki, prostaty i macicy, a także rezonans magnetyczny zatok i głowy. Osoby z okolic Lubonia rezonans stóp także u nas wykonają, podobnie jak rezonans magnetyczny stawu kolanowego czy rezonans magnetyczny piersi bądź rezonans magnetyczny klatki piersiowej. W przypadku wskazań do rezonansu innych obszarów ciała również służymy pomocą, zatem zachęcamy do kontaktu.

Jednocześnie warto wiedzieć, że badanie rezonansem nie jest dla każdego, gdyż posiada przeciwwskazania. Można je podzielić na przeciwwskazania bezwzględne (np. obecność elementów metalicznych w ciele) oraz względne, gdy rezonans można wykonać tylko pod szczególnymi warunkami.