Rezonans magnetyczny we Wrześni to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które umożliwia ocenę wszystkich struktur wewnętrznych organizmu. Dzięki temu można prawidłowo diagnozować różne schorzenia i dolegliwości. Samo badanie wykorzystuje pole magnetyczne oraz fale radiowe. Dużym plusem jest to, że podczas wykonywania rezonansu organizm nie pochłania promieniowania jonizującego i tym samym badanie może być w razie potrzeby wykonywane w stosunkowo krótkich interwałach czasowych. Zapraszamy na rezonans do Wrześni, gdzie wykonają go doświadczeni specjaliści. Choć nasze Centrum Medyczne znajduje się w Rakoniewicach, można dojechać do niego bez problemu nawet z okolicznych mniejszych miejscowości. Właśnie dlatego pacjenci z Wrześni często decydują się na wykonanie badania właśnie u nas.

Jakie rodzaje rezonansu magnetycznego wykonujemy?

W naszej ofercie można wyróżnić wiele wariantów tego badania. Bardzo często rezonans dotyczy konkretnej partii ciała. Nasi pacjenci mogą zdecydować się na rezonans magnetyczny m.in. zatokkolana albo stopy. Są wykonywane również kompleksowe badania, takie jak rezonans kręgosłupa. Na naszej stronie można znaleźć listę dostępnych usług z załączonym cennikiem. Warto pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach konieczne może okazać się podanie kontrastu. Ponadto pacjenci, którzy planują rezonans we Wrześni i cierpią na klaustrofobię, powinni zgłosić to lekarzowi.

Jak przygotować się do rezonansu?

Dobrą wiadomością dla wszystkich pacjentów jest to, że przygotowanie się do rezonansu magnetycznego jest dość proste i szybkie. Osoby decydujące się na badanie we Wrześni powinny pamiętać przede wszystkim o zdjęciu wszystkich metalowych akcesoriów i biżuterii na cały czas trwania badania. Jeśli badanie ma być wykonane w okolicach głowy, warto pamiętać o nieużywaniu w tym dniu lakieru do włosów oraz nie wykonywać makijażu. Kosmetyki mogą zawierać drobinki metalu, które mogą mieć wpływ na wynik badania.

Przed rezonansem we Wrześni można przyjmować płyny i nie trzeba przychodzić na czczo. Wyjątek stanowi podanie kontrastu. Jeśli lekarz powiadomi pacjenta o tym, że być może zajdzie taka potrzeba, ten powinien zrezygnować z picia wody na około 2 godziny przed badaniem oraz nie spożywać posiłków na 4 godziny wcześniej. Natomiast po zakończeniu badania zaleca się picie wody małymi łyczkami, aby wypłukać środek kontrastujący.

Rezonans magnetyczny Września – zaufaj specjalistom

Podczas całego badania pacjent ma zapewniony kontakt z personelem, który może natychmiast powiadomić o złym samopoczuciu lub innych problemach, które pojawią się w trakcie trwania rezonansu. Września jest miejscem rekomendowanym dla każdego, kto chce wykonać prywatną diagnostykę i mieć pewność, że znalazł się w dobrych rękach.

Każda sekwencja skanowania MRI to około 3–10 minut, choć czas ten może się różnić zależnie od badanego odcinka. Sekwencje są powtarzane kilkukrotnie, co sprawia, że całe badanie może trwać pomiędzy 15 a 60 minut. Pacjent otrzymuje opis badania w ciągu 48 godzin.

Rezonans magnetyczny – dlaczego warto wybrać nas?

Wyróżniamy się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Dbamy o jego komfort oraz o to, aby przeprowadzane badanie było dla niego jak najmniej stresujące. Właśnie dlatego podczas rezonansu emitujemy filmy oraz bajki, które pozwalają się odstresować i zapomnieć o dyskomforcie. Dla niektórych pacjentów problemem mogą być także głośne dźwięki. W takich sytuacjach zalecamy skorzystać ze słuchawek lub zatyczek do uszu, które je zniwelują.

Oprócz tego gwarantujemy krótki czas oczekiwania na wykonanie badania, co jest bardzo ważne w przypadku osób, którym zależy na jak najszybszej diagnostyce i uzyskaniu opisu w przeciągu 2 dni po wykonaniu rezonansu.

Więcej o wykonywanych przez nas badaniach można dowiedzieć się w zakładce o nas. Zapraszamy do naszej placówki w Rakoniewicach, do której dojedziesz z Wrześni! To najlepszy wybór dla okolicznych pacjentów.