Rezonans magnetyczny Rawicz to badanie zalecane osobom, które chcą poszerzyć swoją diagnostykę. Jest bezinwazyjne i bezpieczne, a do tego bazuje na wykorzystaniu pola magnetycznego oraz fal radiowych. To właśnie one umożliwiają dokonanie dokładnej diagnostyki wszystkich wewnętrznych struktur w ciele człowieka. Ze względu na swoją specyfikę badanie można powtarzać tak często, jak wymaga tego dana sytuacja. Warto zapisać się na rezonans do naszego Centrum Medycznego w Rakoniewicach i zaufać specjalistom. Lokalizacja jest naszym dużym atutem, ponieważ bez problemu można dojechać do nas na przykład z Rawicza. Tym samym korzystają na tym pacjenci z mniejszych miejscowości, którym zależy na szybkości i profesjonalizmie wykonanej usługi.

Jak przygotować się do rezonansu magnetycznego w Rawiczu?

Do wykonania rezonansu w Rawiczu nie trzeba przygotowywać się z większym wyprzedzeniem. Oczywiście wiele zależy od tego, czy podczas badania podawany będzie kontrast, czy nie. W przypadku rezonansu bez kontrastu nie trzeba rezygnować ani z picia ani z jedzenia bezpośrednio przed badaniem. Przyjmowanie płynów i pokarmów nie ma żadnego wpływu na wynik badania. Trochę inaczej wygląda to w przypadku badania ze środkiem kontrastującym. W takich sytuacjach zaleca się zaprzestać przyjmowania płynów na co najmniej 2 godziny przed rezonansem, a jeśli chodzi o pokarmy stałe – na 4 godziny przed badaniem. Przed podaniem kontrastu niezbędne jest również przedstawienie aktualnego oznaczenia poziomu kreatyniny we krwi.

Jaki rezonans magnetyczny można wykonać w Rawiczu?

W ofercie naszego Centrum Medycznego w Rakoniewicach jest dostępnych kilkadziesiąt różnych badań. Wśród nich rezonanse magnetyczne zalecane przede wszystkim kobietom. W Rawiczu można wykonać między innymi rezonans piersi oraz macicy. Panów zapraszamy natomiast na rezonans prostaty. Oprócz tego zajmujemy się badaniami całego ciała, takimi jak rezonans kręgosłupa lub rezonans głowy. Te nieinwazyjne badania pomagają w pogłębionej diagnostyce, dzięki której o wiele łatwiej będzie można wykryć wszelkie nieprawidłowości oraz schorzenia.

Co wyróżnia rezonans w Rawiczu?

Rezonans w Rawiczu to usługa rekomendowana każdemu, kto chce mieć pewność, że znalazł się we właściwych rękach. Na miejscu pracują wyłącznie doświadczeni profesjonaliści, którzy odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków. Właśnie dlatego nasze Centrum Medyczne cieszy się tak dużym zaufaniem wśród pacjentów.

Możliwość wykonania rezonansu prywatnie sprawia, że nie musisz długo czekać na wolny termin. Dodatkowo opis badania jest wykonywany w 48 godzin po zakończonym rezonansie. Oprócz tego rezonans w Rawiczu to indywidualne podejście do każdego pacjenta. Jeśli cierpisz na klaustrofobię, koniecznie zgłoś to lekarzowi. Poza tym w czasie trwania badania wyświetlamy filmy lub bajki, aby nasz pacjent mógł się odstresować.

Co jeszcze warto wiedzieć o rezonansie w Rawiczu?

Podczas rezonansu może pojawić się dyskomfort związany z głośną pracą maszyny. Właśnie dlatego rekomendujemy zabranie ze sobą słuchawek lub zatyczek do uszu, które zminimalizują te przykre niedogodności.

Warto też pomyśleć o wybraniu odpowiednich ubrań. Sprawdzi się wygodny, sportowy strój bez metalowych elementów, takich jak zapięcia i guziki. Na czas badania trzeba wyjąć kolczyki oraz zdjąć całą biżuterię.

Sekwencje skanowania trwają najczęściej pomiędzy 3 a 10 minut, ale takich serii może być podczas badania kilka. Rezonans często nie trwa jednak dłużej niż godzinę. W przypadku badania okolic głowy należy zrezygnować z makijażu oraz lakierowania włosów, gdyż te produkty mogą zawierać drobinki metalu i wpływać na badanie. Przed rezonansem warto zapoznać się z zakładką o nas. Nasza placówka w Rakoniewicach cieszy się zaufaniem pacjentów, którzy przyjeżdżają z okolicznych miejscowości.