Rezonans magnetyczny jest istotnym badaniem obrazowym, które można wykorzystać w diagnostyce, ustalaniu leczenia, a także w celu kontrolowania wdrożonych terapii. Badanie pozwala z wysoką precyzją zobrazować struktury wewnętrzne badanych partii ciała, pozostając jednocześnie dla pacjenta bezbolesnym i bezpiecznym. Ze względu na krótkie terminy oczekiwania pacjenci najczęściej decydują się wykonać prywatnie rezonans magnetyczny. Leszno należy przykładowo do miast, których mieszkańcy mogą skorzystać z badania w naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach. Na rezonans Leszno dojedzie do nas w niespełna godzinę, zatem serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Co to jest rezonans magnetyczny? Jak się przygotować do badania?

Rezonans magnetyczny, nazywany skrótowo też MRI, jest jedną z kluczowych technik diagnostyki obrazowej, która pozwala specjaliście „zajrzeć” w głębokie partie ciała pacjenta, bez ingerencji naruszającej ich struktury. Badanie jest dla pacjenta bezpieczne i bezbolesne – wykorzystuje pole magnetyczne wzbudzające protony badanych odcinków ciała. Fale wysyłane przez wzbudzone protony są natomiast przetwarzane komputerowo na szczegółowy obraz wykorzystywany w diagnostyce, planowaniu leczenia i kontrolowaniu jego efektów. Do badania należy się właściwie przygotować – wskazówki dotyczące przygotowania do MRI można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Gdzie zrobić prywatnie rezonans magnetyczny? Leszno 

Rezonans magnetyczny należy do badań, które można wykonać na NFZ, jednak czas oczekiwania na wolny termin na fundusz często bywa wydłużony. Z tego powodu wielu pacjentów decyduje się wykonać prywatnie rezonans. Leszno jest miastem zlokalizowanym niespełna 50 km od Rakoniewic, zatem mieszkańcy tego miasta chętnie rezerwują badania prywatne właśnie w naszej placówce, znacznie skracając w ten sposób czas oczekiwania na wizytę. W naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach pacjenci z Leszna rezonans magnetyczny mogą mieć wykonany nie tylko w krótkim czasie od zgłoszenia, ale również mogą liczyć na komfortowe warunki jego przeprowadzenia. Po badaniu natomiast w bardzo krótkim czasie (max. 48 godzin) przygotowujemy profesjonalny opis wyników, z którym pacjent może się zgłosić do swojego lekarza prowadzącego.

Wskazania rezonansu – Leszno i okolice. Kto nie może skorzystać z badania? 

Niewątpliwie rezonans magnetyczny należy do badań powszechnie wykonywanych, co jest zasługą jego bezinwazyjności i bezbolesności, a także bezpieczeństwa dla pacjenta przy zachowaniu wysokiej precyzji i dokładności otrzymywanego obrazu. Wskazań do wykonania rezonansu magnetycznego jest wiele. Pacjenci z Leszna rezonans wykonują między innymi w przypadku podejrzenia chorób układu nerwowego, układu szkieletowego, mięśniowego czy krwionośnego. Leszno na rezonans magnetyczny może się zgłosić między innymi w przypadku podejrzenia malformacji naczyniowych, tętniaków, zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości.

Nasze Centrum Medyczne w Rakoniewicach oferuje pacjentom z Leszna rezonans magnetyczny wielu obszarów ciała, zależnie od wskazań lekarza. Można u nas wykonać np. rezonans magnetyczny piersi i rezonans magnetyczny klatki piersiowej, a nawet rezonans magnetyczny głowy, twarzoczaszki, rezonans magnetyczny zatok czy rezonans stóp. Wykonujemy też często rezonans magnetyczny stawu kolanowego, a oprócz tego rezonans prostaty czy macicy. W razie wskazań możemy też wykonać MRI innych odcinków ciała.

Nie każdy może mieć oczywiście rezonans. Leszno i mieszkańcy innych miast mający przeciwwskazania nie będą mogli skorzystać z badania. Można wyróżnić przeciwwskazania bezwzględne (np. obecność metalicznych części w ciele) oraz przeciwwskazania względne, w przypadku których o przeprowadzeniu badania indywidualnie decyduje lekarz, biorąc pod uwagę jego potencjalne zagrożenia i korzyści diagnostyczne z nim związane.