Rezonans magnetyczny to jedno z najczęstszych badań, które wykonuje się u pacjentów wymagających pogłębionej diagnostyki. Dużym plusem jest to, że rezonans jest nieinwazyjny i bezpieczny dla organizmu. Pomaga również wykryć różne nieprawidłowości i schorzenia, dzięki temu dobranie odpowiedniego leczenia staje się łatwiejsze. Rezonans w Krotoszynie umożliwia wykonanie badania bazującego na wykorzystaniu pola magnetycznego i fal radiowych, które umożliwiają ocenę wszystkich wewnętrznych struktur organizmu człowieka. Rezonans magnetyczny w mieście Krotoszyn oto najczęściej między innymi rezonans kolana, kręgosłupa czy zatok. Dużym atutem cenionym przez wszystkich pacjentów decydujących się na badanie jest również lokalizacja. Z Krotoszyna bez problemu można dojechać do Rakoniewic, gdzie znajduje się nasz oddział.

Rezonans Krotoszyn – jak się przygotować do badania?

Odpowiednie przygotowanie do rezonansu magnetycznego w Krotoszynie sprawi, że całe badanie przebiegnie bez problemów, a pacjent będzie czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zaleceń bezpośrednio przed wykonaniem rezonansu jest niewiele i nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku wielu pozostałych badań. Zarówno przed samym badaniem, jak i bezpośrednio po nim można pić wodę. Nie ma ona wpływu na uzyskane wyniki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której podczas rezonansu w Krotoszynie planuje się podanie kontrastu. W takim przypadku należy zrezygnować z przyjmowania płynów na 2 godziny przed badaniem. Jest to uzasadnione, ponieważ dzięki temu uniknie się nudności i ryzyka zachłyśnięcia się treścią pokarmową z żołądka. Po zakończonym badaniu z podaniem kontrastu warto zacząć stopniowo się nawadniać, aby całkowicie wypłukać środek kontrastowy.

Dodatkowo na badanie nie trzeba przychodzić na czczo. Tutaj wyjątkiem również jest sytuacja wymagająca podania kontrastu. Wtedy należy zaprzestać spożywania pokarmów na 4 godziny przed rezonansem. W takich sytuacjach konieczne jest także stawienie się z aktualnym wynikiem badania stężenia kreatyniny we krwi. Jeśli pacjent przyjmuje leki na stałe, również należy przyjąć je przed rezonansem w Krotoszynie według wcześniejszych zaleceń.

Jak się ubrać na rezonans magnetyczny w Krotoszynie?

Na badanie polecamy przyjść ubranym w wygodne ubrania. Istotne jest to, aby zrezygnować z odzieży z elementami metalowymi, takimi jak spinki, agrafki, czy guziki. Gdy wykonuje się rezonans magnetyczny okolic głowy, zaleca się rezygnację z makijażu, który w niektórych przypadkach mógłby zakłócić obraz.

Rezonans Krotoszyn – o czym powiadomić lekarza?

Podczas wykonywania rezonansu magnetycznego w Krotoszynie urządzenie generuje bardzo silne pole magnetyczne, które powoduje przyciąganie albo odpychanie metali. Właśnie dlatego istnieją przypadki, w których przed planowanym badaniem należy porozmawiać z lekarzem. Takimi sytuacjami mogą być między innymi:

  • posiadanie implantu ślimakowego;
  • endoproteza;
  • metalowy aparat ortodontyczny;
  • podłączona pompa insulinowa.

Oczywiście to tylko przykłady, a każda kwestia powinna zostać dokładnie omówiona z lekarzem.

Czego nie robić przed rezonansem magnetycznym w Krotoszynie?

Przed badaniem zrezygnuj z włożenia zegarka oraz metalowej biżuterii. Oprócz tego nie smaruj się balsamem, nie używaj antyperspirantu ani perfum oraz zrezygnuj z wykonania makijażu, jeśli badanie ma być w okolicach głowy.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Wykonanie rezonansu w naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach to gwarancja profesjonalizmu i tego, że pacjent będzie się czuć zaopiekowany. W naszym oddziale badanie można wykonać prywatnie i bez skierowania, a dojazd do nas jest wygodny i bezproblemowy nawet z mniejszych miejscowości. Naszymi największymi atutami jest krótki czas oczekiwania na rezonans oraz szybki opis. Więcej o naszej pracy można dowiedzieć się w zakładce o nas.