Rezonans magnetyczny Głogów – na czym polega badanie?

Rezonans magnetyczny (w skrócie RM lub z angielskiego MRI – magnetic resonance imaging) to nieinwazyjne badanie, które umożliwia przyjrzenie się wewnętrznym strukturom organizmu. To technika obrazowania medycznego, która wykorzystuje pole magnetyczne i generowane komputerowo fale radiowe, dzięki którym można szczegółowo obejrzeć tkanki i narządy. Podczas badania nie wykorzystuje się promieniowania jonizującego, dlatego niemalże nie ma przeciwwskazań, aby u większości pacjentów wykonać rezonans magnetyczny. Głogów to miasto, w którym możesz umówić się na badanie: telefonicznie albo przez zakładkę „Kontakt” na naszej stronie internetowej.Rezonans magnetyczny w Głogowie jest dość długim badaniem. Czas jego trwania zależy od tego, jaka część ciała jest poddawana badaniu.

Rezonans Głogów: jak wygląda badanie?

Zanim rozpocznie się badanie, pacjent kładzie się na specjalnym stole, który automatycznie wsuwa się do wąskiego tunelu maszyny. Bardzo ważne jest, aby w czasie całego badania leżeć nieruchomo. W czasie rezonansu jest możliwe odczuwanie łagodnego nagrzewania skanowanego obszaru ciała.

Technik, który wykonuje badanie, znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, ale kontaktuje się z pacjentem przez interkom. W ten sposób pacjent wie, co dzieje się w trakcie badania oraz słyszy, co ma w danej chwili zrobić (np. wstrzymać na chwilę oddech). Po badaniu można wrócić do normalnego funkcjonowania, chyba że pacjentowi został podany środek uspokajający. Stosuje się go na przykład u osób z klaustrofobią.

Rezonans Głogów – jak przygotować się do badania?

Badanie rezonansem w Głogowie nie wymaga szczególnych przygotowań, jednak warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • w przypadku rezonansu z kontrastem należy pozostać na czczo do 2 godzin przed badaniem,
  • na badanie najlepiej przyjść w wygodnych ubraniach, a przed wejściem do sali zdjąć metalowe elementy ubioru (spinki, pasek, biżuterię),
  • w przypadku badania głowy należy przyjść na badanie bez makijażu albo zmyć go przed wejściem do sali.

Na badanie rezonansem należy przynieść skierowanie oraz poprzednie wyniki badań obrazowych z opisem.Przed badaniem poinformuj lekarza, jeśli cierpisz na klaustrofobię.

Co można badać rezonansem magnetycznym?

Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadza się po to, aby dokładnie obejrzeć wewnętrzne struktury ciała. Wskazaniem do jego wykonania jest diagnostyka chorób układu nerwowego, chorób naczyniowych, guzów i zmian nowotworowych oraz urazów tkanek miękkich. W Głogowie wykonujemy:

Rezonans Głogów – dlaczego warto wybrać nasz gabinet?

Głogowie rezonans magnetyczny wykonasz prywatnie – bez oczekiwania w długich kolejkach i w dogodnym dla siebie terminie. Oferujemy duży wybór badań – aktualne ceny znajdują się w cenniku na naszej stronie. Opis badania otrzymasz w ciągu 48 godzin od wizyty w naszym gabinecie.

Badanie rezonansem w Głogowie jest stosunkowo długie i trwa od 15 do 60 minut. Aby zadbać o komfort pacjentów, podczas badania najmłodszym proponujemy bajki, a starszym filmy. Mamy nadzieję, że choć trochę umilają czas i pozwalają odwrócić uwagę od skanowania. Chcesz dowiedzieć się o nas więcej albo masz pytania dotyczące rezonansu w Głogowie? Zapraszamy do kontaktu!