Badanie rezonansem magnetycznym w Nowej Soli to doskonały wybór dla osób, które potrzebują profesjonalnej diagnostyki. To badanie jest w pełni bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne. Co więcej, można wykonywać je nawet kilkukrotnie w ciągu roku. Aby się na nie zgłosić, nie potrzeba skierowania od lekarza. W naszym Centrum Medycznym w Rakoniewicach wykonasz je prywatnie, a wyniki otrzymasz już w ciągu 48 godzin! Z tego powodu z naszych usług korzystają również mieszkańcy innych miejscowości. Połączenie między Rakoniewicami a Nową Solą jest bardzo wygodne.

Rezonans magnetyczny w Nowej Soli – szeroki wybór badań

Rezonans magnetyczny w Nowej Soli jest jednym z częściej wybieranych badań. Również dlatego, że można wykonać rezonans całego ciała, na przykład kręgosłupa, ale można też zbadać jedynie wybraną część ciała. W naszej ofercie można wyróżnić chociażby rezonans stawu kolanowego i jamy brzusznej.

Wykonujemy też rezonanse kierowane szczególnie do kobiet, czyli rezonans macicy i piersi, a w przypadku panów – rezonans prostaty.

Duży wybór usług sprawia, że każdy dobierze badanie, które odpowiada jego potrzebom.

Dlaczego warto wybrać rezonans w mieście Nowa Sól?

Rezonans magnetyczny w Nowej Soli to gwarancja indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Wykonywane badanie jest prywatne i nie wymaga skierowania od lekarza. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby wykonywany rezonans w mieście Nowa Sól był dla pacjenta komfortowy i bezproblemowy. Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych przypadkach odgłosy działającej maszyny mogą być irytujące i potęgujące dyskomfort. Właśnie dlatego zalecamy zabranie ze sobą słuchawek lub zatyczek do uszu. W przypadku klaustrofobii należy zgłosić to osobie wykonującej badanie jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Oprócz tego podczas rezonansu wyświetlamy filmy oraz bajki, które pomagają się zrelaksować.

Co warto wiedzieć o rezonansie w Nowej Soli?

Rezonans w Nowej Soli może badać wiele różnych partii ciała i głównie to ma wpływ na to, jak długo będzie wykonywany. Każda sekwencja skanowania trwa najczęściej od 3 do 10 minut, ale to jest zależne właśnie od badanej części ciała. Z reguły takich sekwencji jest kilka, co sprawia, że całe badanie nie trwa dłużej niż godzinę.

Ważne jest również odpowiednie przygotowanie. W przypadku rezonansu bez kontrastu nie trzeba rezygnować ani z przyjmowania płynów, ani pokarmów. Jeśli natomiast brane pod uwagę jest podanie środka kontrastującego, należy zaprzestać picia na około 2 godziny przed badaniem oraz jedzenia na około 4 godziny przed. W ten sposób zapobiegnie się ewentualnym mdłościom oraz cofaniu się pokarmu. Pacjent, który będzie wykonywał badanie z kontrastem, musi stawić się z aktualnym oznaczeniem kreatyniny we krwi. Natomiast po zakończeniu rezonansu można zacząć pić wodę w celu wypłukania środka kontrastującego.

Na badanie dla własnego komfortu warto stawić się w wygodnym, sportowym ubraniu, pozbawionym metalowych wstawek, takich jak klamry i guziki. W przypadku rezonansu zatok oraz rezonansu głowy zaleca się także rezygnację z makijażu i lakierowania włosów, ponieważ niektóre kosmetyki mogą zawierać drobinki metalu. Przed rozpoczęciem badania konieczne będzie również wyjęcie wszystkich kolczyków oraz zdjęcie pozostałej biżuterii. Aby mieć pewność, że odpowiednio przygotowałeś się do badania, wcześniej warto zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi zaleceniami.

Ważne jest także to, że na badanie zapiszesz się bez potrzeby dłuższego oczekiwania, a opis rezonansu otrzymasz już w ciągu 48 godzin.

Zachęcamy do zapoznania się z zakładką o nas i rejestrowania się na badanie online. W takim przypadku wystarczy wybrać dogodną datę oraz godzinę. Z Centrum Medycznego w Rakoniewicach korzystają również mieszkańcy mniejszych miejscowości, ponieważ nasza placówka jest świetnie z nimi skomunikowana.